пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Потрібно шукати хоч щось хороше, навіть якщо здається, що усе гірше нікуди

Якогось разу, коли все навкруг було погано, і я думала, що це просто повний ... ахтунг, наш тато сказав мені мислити більш позитивно, бо виходить, що у мене в житті немає жодного хорошого моменту. У той день він був не правий. Про що одразу й довідався і дуже сильно пошкодував про свої слова.
Але те, що потрібно якось шукати позитив навіть у самому темному дні, чомусь засіло у моїй голові. Можливо, якесь раціональне зерно в цьому є. Можливо, так буде легше долати життєві труднощі?Я вирішила спробувати записувати щодня усе, що відбулось позитивного. Нехай це буде навіть щось зовсім незначне. Можливо, це якось вплине на наше життя?...

Отож, сьогодні Мар"янка зробила величезний прорив у своєму звиканні до садочка. Вона все одно плакала, коли йшла в садочок; плакала, коли САМА діставала свої сандалики, щоб перевзутись; плакала, коли САМА допомагала мені її перевдягнути; плакала, коли САМА йшла у групу до виховательки... Але вона це усе робила САМА, без моїх умовлянь і відривань її рук від мого серця. Тим більше, що коли я повернулась через 10 хв до її групи - Мар"яна уже не плакала! Вона гарно гралась з дітками! Це просто неймовірний прогрес!

За цих дві години, що я була сама собою вдома, я встигла перебрати усі дівочі книжечки і полички, пересортувати та перескладати іграшки, помити посуд і навіть ПОЇСТИ! А в цей час Мар"яна гралась з дітками, їла печиво та вийшла гуляти на майданчик.
Звичайно, коли вона побачила, як я йду у її сторону, знову полились сльози рікою. Але це, напевно, від щастя ))))

І ще у нас одне маленьке досягнення: Мар"яна почала говорити прості речення. "Мама ди-ди", "Киця мняв" та ін - раніше такого не було. Та й для чого, як усі і так розуміють, що вона хоче. А тут постала потреба якось спілкуватись з іншими людьми, які не розуміють її простих односкладових вказівок. Ось один із позитивних моментів відвідування садочку без мами.
І Це ще не вечір, ще Дівки прийдуть із навчання та тато з роботи. Може сьогодні буде день позитивних новин?


Немає коментарів:

Опублікувати коментар